s4 s3 s1

Miejscowość

Witów to bardzo atrakcyjna i urokliwa miejscowość turystyczna, położona jest jako jedna z nielicznych u stóp Tatr Zachodnich. Powstała na początku XVII w. Tatrzańską część Witowa stanowią Dolina Lejowa i najdłuższa z dolin tatrzańskich Dolina Chochołowska. Bardzo blisko jest też do Doliny Kościeliskiej po wszystkich szlakach można spacerować do woli, wypożyczyć sobie rower lub przejechać się konną bryczką.

Z dojazdem do naszej malowniczej miejscowości nie ma problemu, gdyż ułożona jest przy drodze wojewódzkiej nr.958 prowadzącej z Zakopanego przez Chochołów, Czarny Dunajec, Chabówkę do Krakowa stanowiąc alternatywę dla zatłoczonej „Zakopianki”

Kolejnymi atutami naszej miejscowości są:
– bliskie sąsiedztwo Zakopanego 12km.
– 3km. Do przejścia granicznego ze Słowacją Chochołów – Sucha Hora
– piesze przejście Magóra Witowska – Orawice
– w pobliskich Orawicach znajdują się ciepłe źródła, które ogrzewają znajdujące się tam kompleksy basenowe
– w Witowie możemy zobaczyć dzieła sztuki ciesielskiej jakimi są zabytkowy kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej, kaplica św. Anny na Płazówce oraz kaplica św. Jana Chrzciciela w Dolinie Chochołowskiej.

Atrakcyjność Witowa wzrasta szczególnie zimą, kiedy to rozpoczyna się okres „białego szaleństwa” W obecnej chwili na terenie Witowa znajdują się cztery wyciągi narciarskie w tym nowoczesna czteroosobowa kolej linowa o długości 1000m. Amatorzy sportów zimowych odnajdą tutaj również kilka tras biegowych, z których można korzystać do woli. W tym okresie odbywają się również kuligi, a dla osób lubiących mocne wrażenia w Witowie znajduje się wypożyczalnia quadów oraz skuterów śnieżnych.

Przez wieś biegnie też rzeka Czarny Dunajec wypływająca prosto z Tatr przy której w ciszy i spokoju można spędzić wolny czas a potoki płynące przez Witów to naprawdę bystre wody.

Nasze pokoje

Cennik

Minimalna cena 40zł od osoby
Maksymalna cena 70zł od osoby
Dzieci do lat 3 za darmo
Dzieci od lat 3 do lat 10 – 50%
Motocykliści – rabat 10%

Powyższe ceny nie obowiązują w czasie świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i weekendu majowego.